Pełnoletnia Konecka Setka za nami!

2-09-2019 19:41

Żar lał się z nieba, podobno trasa wiodła ciągle pod górę, a szlaki wokół Piekła nie jednemu spłatały figla.

Tak w skrócie można określić atmosferę XVIII Supermaratonu Pieszego na 100 km "Konecka Setka". W tym roku, jak co roku, spotkaliśmy się w Sielpi. Na nasze zaproszenie odpowiedziało pozytywnie 128 osób, które stanęły na starcie imprezy w dniu 30 sierpnia, w piątek. Po weryfikacji przyjezdni z Piotrkowa Trybunalskiego, Katowic, Wrocławia, Olsztyna, okolic Szczecina, Warszawy, a przede wszystkim Kielc, Skarżyska-Kamiennej, Opoczna, Starachowic, Bliżyna oraz powiatu koneckiego wyruszyli na trasę punktualnie o godz. 19.00.

 

Trasa tegorocznej "Koneckiej Setki" wiodła z Sielpi przez Piekło, Wąsosz, Janów, Czarną do Stąporkowa, dalej przez Mokrą, Przyłogi, Modrzewinę i Miedzierzę do Sielpi. Tę 50-kilometrową pętlę uczestnicy pokonywali dwukrotnie. Najszybszemu zajęło to nieco ponad 12 godzin, najwolniejsi zmieścili się w 27 godzinnym limicie czasu. Aby zweryfikować poprawność pokonania przez wszystkich uczestników całości dystansu, na punktach kontrolnych czuwali: Paweł Wilk, Martyna Wilk, Zbigniew Gontek, Wojciech Pasek, Ada Dębowska, Katarzyna Sorn, Dorota Doniecka, Wojciech Ziółkowski oraz Tadeusz Śliwak. 

 

Na mecie na każdego czekał słodki poczęstunek, a ciepły wieczór zgromadził przy ognisku pokaźne grono snujących wspomnienia z trasy uczestników. W niedzielę, po śniadaniu, przystąpiliśmy do uroczystego podsumowania wydarzenia. Na początku Wojciech Pasek - prezes naszego Oddziału PTTK, podał kilka statystycznych danych dotyczących imprezy: na zapisanych 141 osób wystartowało 128 uczestników, w tym aż 61 kobiet. Po około 50 km z pokonywania trasy zrezygnowało 16 osób, 21 - zaliczyło dystans 75 km, zaś całą "Konecką Setkę" pokonało  56 mężczyzn i 5 kobiet. Najmłodszym uczestnikiem była 15-letnia Martyna Wilk, najstarszym - 76-letni Henryk Cygan z Olszyna. Następnie wręczono odznaki Turysty Ziemi Koneckiej: w stopniu złotym Mirosławowi Gryglickiemu z Końskich, w stopniu brązowym - Jolancie Gębskiej, Renacie Gębskiej z Kielc oraz Małgorzacie Czop z miejscowości Podchojny. W dalszej kolejności wręczono pamiątkowe dyplomy, tym którzy z różnych przyczyn zrezygnowali z pokonywania trasy, dyplomy i medale - tym którzy zaliczyli dystans 75 km oraz dyplomy medale i puchary - tym, którzy pokonali dystans najdłuższy - 100 km! Na koniec przystąpiono do tradycyjnego losowania upominków.

 

Zapraszamy na kolejną pieszą imprezę już za dwa tygodnie - Marsz po Medal! Zapisy jeszcze trwają! Tymczasem galeria zdjęć z zakończenia :)