Zapraszamy na wycieczkę do Tyńca i Krakowa
Wracamy do organizacji wycieczek autokarowych do królewskiego miasta Krakowa! Czytaj dalej
Słoneczna Przechadzka Świętokrzyska z ogniskiem
Pogoda i humory dopisywały na trasie - V Przechadzka Świętokrzyska za nami! Czytaj dalej
Słoneczny Marsz po Medal
Wielokrotnie w minionych latach Marsz po Medal, a wcześniej Sielpia eXtreme Maraton gromadził na starcie liczną grupę uczestników. Czytaj dalej
Jubileuszowy Rajd Rowerowy z dobrą pogodą
W pierwszą sobotę września liczna grupa fanów wycieczek rowerowych stawiła się na starcie 30. już Koneckiego Rajdu Rowerowego. Czytaj dalej
Gorąca relacja z Koneckiej Setki
Dokładnie 102 osoby wystartowały na trasę tegorocznej Koneckiej Setki. Czytaj dalej
prev
next

Spacer Historyczny

Kategoria
Inne
Termin
2023-05-03 09:00
Miejsce
Końskie
Telefon
+48 665 120 308
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na 4. edycję Spaceru Historycznego.

Celebrowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w sposób aktywny ma w Końskich już ponad 30-letnią tradycję. Dotychczas spotykaliśmy się w Parku Miejskim w Końskich na Biegach Ulicznych. Setki konecczan i przyjezdnych biegało na wytyczonych alejkami parku miejskiego trasach dostosowanych do kategorii wiekowej uczestników. Biegały kluby sportowe, szkoły i całe rodziny.

 

Pandemia nie pozwoliła na podtrzymanie tradycji biegowej. Szukaliśmy innego rozwiązania. Dzięki nowej formule wypracowanej wspólnie z samorządem gminnym, zorganizowaliśmy I Spacer Historyczny. Dziś znów zapraszamy Was do wspólnego świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w sposób aktywny.

 

Gorąco zapraszamy na Spacer historyczny, który odbędzie się na trasie częściowo pokrywającej się z przebiegiem ścieżki dydaktycznej pn. Szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej w Końskich. Trasa będzie pokonywana przez uczestników indywidualnie, ma ok. 12 km. Zgłoszenia przyjmujemy w formie elektronicznej, do dnia 27 kwietnia br.  Obowiązuje wpisowe: 20 zł (dzieci i młodzież do 18 lat - 15 zł).

 

Uczestnicy Spaceru będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy historycznej dotyczącej obiektów znajdujących się na trasie spaceru i związanych z nimi wydarzeniami. Zadaniem konkursowym będzie rozwiązanie testu, który uczestnik otrzyma na starcie imprezy.

 

PROGRAM IMPREZY
9.00 Weryfikacja uczestników i indywidualne wyjście na trasę
10.00 Zakończenie weryfikacji
12.00 Rozpoczęcie przyjmowania uczestników na mecie w KCK
13.30 Zakończenie przyjmowania rozwiązanych testów wiedzy historycznej
         Losowanie nagród w konkursie wiedzy historycznej
14.00 Zamknięcie biura i zakończenie imprezy

 

Świadczenia dla uczestników: pamiątkowy dyplom uczestnictwa w imprezie, okolicznościowy odlewany medal za przejście całego szlaku, znaczek rajdowy, odcisk pamiątkowej pieczątki, punkty do Odznaki Turystyki Pieszej oraz Regionalnej Odznaki Krajoznawczej „Turysta Ziemi Koneckiej”, możliwość wygrania jednej z 10 nagród w konkursie wiedzy historycznej, losowanych spośród osób, które prawidłowo rozwiążą test. 

 

 

Informacji udziela Wojciech Pasek -  tel.  665 120 308,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Regulamin - do druku .pdf

 

Plakat do druku .pdf

 

Zgłoszenia elektroniczne - ZAKOŃCZONE

 
 

Ostatnio dodane zdjęcia

V Przechadzka Ś...
V Przechadzka Ś...
V Przechadzka Ś...
V Przechadzka Ś...
V Przechadzka Ś...
V Przechadzka Ś...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem