Zmarła Marzenna Kwietniewska-Cisak
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 maja 2024 roku w wieku 79 lat zmarła Marzenna Kwietniewska-Cisak. Czytaj dalej
Pogodna Nocna Majówka
Tegoroczna Nocna Majówka zaskoczyła liczną frekwencją! Czytaj dalej
Zapraszamy na KMP
Zapraszamy na kolejną edycję Koneckiego Maratonu Pieszego. Czytaj dalej
Przedłużamy zapisy na Marsz po Puchar
Przedłużamy termin zgłoszeń na Marsz po Puchar do 11 maja br. Związane jest to z rozpowszechnianym w przestrzeni publicznej pismem powołującym się na Kapitułę Superpiechura, Czytaj dalej
Spacer historyczny i kampania Wyślij Kartkę
W dniu 3 maja br. zaprosiliśmy na 5. edycję Spaceru historycznego w nieco zmienionej odsłonie. Czytaj dalej
prev
next

Spacer Historyczny

Kategoria
Inne
Termin
2023-05-03 09:00
Miejsce
Końskie
Telefon
+48 665 120 308
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na 4. edycję Spaceru Historycznego.

Celebrowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w sposób aktywny ma w Końskich już ponad 30-letnią tradycję. Dotychczas spotykaliśmy się w Parku Miejskim w Końskich na Biegach Ulicznych. Setki konecczan i przyjezdnych biegało na wytyczonych alejkami parku miejskiego trasach dostosowanych do kategorii wiekowej uczestników. Biegały kluby sportowe, szkoły i całe rodziny.

 

Pandemia nie pozwoliła na podtrzymanie tradycji biegowej. Szukaliśmy innego rozwiązania. Dzięki nowej formule wypracowanej wspólnie z samorządem gminnym, zorganizowaliśmy I Spacer Historyczny. Dziś znów zapraszamy Was do wspólnego świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w sposób aktywny.

 

Gorąco zapraszamy na Spacer historyczny, który odbędzie się na trasie częściowo pokrywającej się z przebiegiem ścieżki dydaktycznej pn. Szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej w Końskich. Trasa będzie pokonywana przez uczestników indywidualnie, ma ok. 12 km. Zgłoszenia przyjmujemy w formie elektronicznej, do dnia 27 kwietnia br.  Obowiązuje wpisowe: 20 zł (dzieci i młodzież do 18 lat - 15 zł).

 

Uczestnicy Spaceru będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy historycznej dotyczącej obiektów znajdujących się na trasie spaceru i związanych z nimi wydarzeniami. Zadaniem konkursowym będzie rozwiązanie testu, który uczestnik otrzyma na starcie imprezy.

 

PROGRAM IMPREZY
9.00 Weryfikacja uczestników i indywidualne wyjście na trasę
10.00 Zakończenie weryfikacji
12.00 Rozpoczęcie przyjmowania uczestników na mecie w KCK
13.30 Zakończenie przyjmowania rozwiązanych testów wiedzy historycznej
         Losowanie nagród w konkursie wiedzy historycznej
14.00 Zamknięcie biura i zakończenie imprezy

 

Świadczenia dla uczestników: pamiątkowy dyplom uczestnictwa w imprezie, okolicznościowy odlewany medal za przejście całego szlaku, znaczek rajdowy, odcisk pamiątkowej pieczątki, punkty do Odznaki Turystyki Pieszej oraz Regionalnej Odznaki Krajoznawczej „Turysta Ziemi Koneckiej”, możliwość wygrania jednej z 10 nagród w konkursie wiedzy historycznej, losowanych spośród osób, które prawidłowo rozwiążą test. 

 

 

Informacji udziela Wojciech Pasek -  tel.  665 120 308,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Regulamin - do druku .pdf

 

Plakat do druku .pdf

 

Zgłoszenia elektroniczne - ZAKOŃCZONE

 
 

Ostatnio dodane zdjęcia

Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem