30. edycja Koneckiego Maratonu Pieszego za nami
Wspaniała pogoda, piękne medale i nieznane zakątki konecczyzny - tak uczestnicy podsumowali organizację maratonu. Czytaj dalej
Nasze szlaki czyste szlaki
Podczas kolejnej społecznej akcji zainspirowanej przez Muzeum Regionalne PTTK w Końskich oraz Klub Górski PTTK Końskie udało nam się wspólnie posprzątać 42 km znakowanych pieszych szlaków turystycznych na Ziemi Koneckiej. Czytaj dalej
XVII Cross Maraton - wyniki
Siedemnasta edycja Cross Maratonu „Przez Piekło do Nieba” przeszła do historii. Czytaj dalej
V Rajd Kobuza
W dniu 30 kwietnia br. Tadeusz Śliwak poprowadził zaprzyjaźnionych turystów trasą V Rajdu Kobuza. Czytaj dalej
II Przechadzka Świętokrzyska w promieniach słońca
Na zapowiedzianą na 15 maja 2022 r. II Przechadzkę Świętokrzyską zgłosiła się liczna grupa śmiałków gotowych na spotkanie z pająkami i przemierzenie 15 kilometrów. Czytaj dalej
prev
next

III Spacer Historyczny

Kategoria
Inne
Termin
2022-05-03 09:00 - 14:30
Miejsce
Końskie
Telefon
+48 665 120 308
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na 3. edycję Spaceru Historycznego.

Celebrowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w sposób aktywny ma w Końskich już ponad 30-letnią tradycję. Dotychczas spotykaliśmy się w Parku Miejskim w Końskich na Biegach Ulicznych. Setki konecczan i przyjezdnych biegało na wytyczonych alejkami parku miejskiego trasach dostosowanych do kategorii wiekowej uczestników. Biegały kluby sportowe, szkoły i całe rodziny.

 

Pandemia nie pozwoliła na podtrzymanie tradycji biegowej. Szukaliśmy innego rozwiązania. Dzięki nowej formule wypracowanej wspólnie z samorządem gminnym, zorganizowaliśmy I Spacer Historyczny. Dziś znów zapraszamy Was do wspólnego świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w sposób aktywny.

 

Gorąco zapraszamy na Spacer historyczny, który odbędzie się na trasie częściowo pokrywającej się z przebiegiem ścieżki dydaktycznej pn. Szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej w Końskich. Trasa będzie pokonywana przez uczestników indywidualnie, ma ok. 12 km. Zgłoszenia przyjmujemy w formie elektronicznej, do dnia 28 kwietnia br.  Obowiązuje wpisowe: 15 zł (dzieci i młodzież do 18 lat - 10 zł).

 

Uczestnicy Spaceru będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy historycznej dotyczącej obiektów znajdujących się na trasie spaceru i związanych z nimi wydarzeniami. Zadaniem konkursowym będzie rozwiązanie testu, który uczestnik otrzyma na starcie imprezy.

 

PROGRAM IMPREZY
9.00 Weryfikacja uczestników i indywidualne wyjście na trasę
10.00 Zakończenie weryfikacji
12.00 Rozpoczęcie przyjmowania uczestników na mecie w KCK
13.45 Zakończenie przyjmowania rozwiązanych testów wiedzy historycznej
14.00 Losowanie nagród w konkursie wiedzy historycznej
14.30 Zamknięcie biura i zakończenie imprezy

 

 Świadczenia dla uczestników: pamiątkowy dyplom uczestnictwa w imprezie, okolicznościowy odlewany medal za przejście całego szlaku, znaczek rajdowy, odcisk pamiątkowej pieczątki, punkty do Odznaki Turystyki Pieszej oraz Regionalnej Odznaki Krajoznawczej „Turysta Ziemi Koneckiej”, możliwość wygrania jednej z 20 nagród w konkursie wiedzy historycznej, losowanych spośród osób, które prawidłowo rozwiążą test. 

 

 

Informacji udziela Wojciech Pasek -  tel.  665 120 308,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Regulamin - do druku .pdf

 

Plakat - do druku .pdf

 

Zgłoszenia elektroniczne - ZAKOŃCZONE

 
 

Ostatnio dodane zdjęcia

II Przechadzka ...
II Przechadzka ...
II Przechadzka ...
II Przechadzka ...
II Przechadzka ...
II Przechadzka ...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem