Podsumowanie drugiej edycji konkursu - Wyślij kartkę do PTTK

14-03-2022 20:59

Podczas zakończenia 47. Rajdu Bab w Dyszowie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu „Wyślij kartkę do PTTK Końskie”,

a autorom najciekawszych pocztówek nadesłanych w 2021 roku wręczono medale okolicznościowe, dyplomy oraz nagrody w postaci sprzętu turystyczno biwakowego. Wśród nadawców kartek rozlosowano też bezpłatne udziały w imprezach programowych Oddziału PTTK w Końskich organizowanych w 2022 roku. Specjalna komisja wyłoniła 31 laureatów.

Inspiracją do zorganizowania pierwszej edycji konkursu były kartki otrzymane przez PTTK Końskie w 2019 roku. Okazja do jego przeprowadzenia nadarzyła się w związku z 85-leciem działalności Oddziału PTK-PTTK w Końskich, który powstał dokładnie
9 listopada 1935 roku. Drugim przyczynkiem była pandemia koronawirusa, która wywróciła nasze codzienne życie do góry nogami. Wszechobecne zakazy przemieszczania się, korzystania z hoteli, organizowania spotkań publicznych, a nawet wchodzenia do lasu, wymusiły na nas funkcjonowanie w innych, dotychczas nam obcych realiach. To co miało trwać tydzień, może miesiąc, przeciągnęło się na okres dwóch lat. Dwa lata temu otrzymaliśmy 212 kartek na których odnotowaliśmy 627 podpisów. Nie chodzi tu o nagrody
i laury, ale głównie o utrzymanie więzi z uczestnikami naszych imprez oraz nawiązanie nowych relacji.

 

W 2021 roku odebraliśmy rekordową liczbę 367 kartek. Widnieje na nich aż 1091 podpisów. Otrzymaliśmy pozdrowienia z całej Polski. Były też pocztówki z Czech, Słowacji, Niemiec, Norwegii, Gruzji, a nawet Brazylii oraz Tanzanii.

 

Bardzo Wam dziękujemy za przesłane dotychczas kartki. Sprawiły nam wielką radość.

 

Kolejna edycja przedsięwzięcia już trwa. Czekamy przez cały rok na nowe kartki. Tym razem nie w ramach typowego konkursu, a kampanii integracyjno-promocyjnej. Nie będzie dotychczasowego współzawodnictwa, ale będą też nagrody i upominki. Ważne, by nadal się integrować i poznawać nieznane powszechnie, lecz godne odwiedzenia zakątki naszego kraju.

 

Lista nagrodzonych - pobierz plik

 

Wyniki losowania - pobierz plik