Zmarła Marzenna Kwietniewska-Cisak
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 maja 2024 roku w wieku 79 lat zmarła Marzenna Kwietniewska-Cisak. Czytaj dalej
Pogodna Nocna Majówka
Tegoroczna Nocna Majówka zaskoczyła liczną frekwencją! Czytaj dalej
Zapraszamy na KMP
Zapraszamy na kolejną edycję Koneckiego Maratonu Pieszego. Czytaj dalej
Przedłużamy zapisy na Marsz po Puchar
Przedłużamy termin zgłoszeń na Marsz po Puchar do 11 maja br. Związane jest to z rozpowszechnianym w przestrzeni publicznej pismem powołującym się na Kapitułę Superpiechura, Czytaj dalej
Spacer historyczny i kampania Wyślij Kartkę
W dniu 3 maja br. zaprosiliśmy na 5. edycję Spaceru historycznego w nieco zmienionej odsłonie. Czytaj dalej
prev
next

Jesienny Rajd Niepodległości

7-11-2023 13:22

Blisko setka uczestników wyruszyła na trasę XXVII Rajdu Niepodległości.

Marsz w sobotę poprzedzającą święto 11 listopada to już tradycja koneckiego Oddziału PTTK. W ubiegłych latach wydarzenie to organizowaliśmy wspólnie z Oddziałem PTTK w Żarnowie. Od kilku lat pracujemy nad nim sami.

 

Tym razem na starcie stawili się mieszkańcy Końskich i okolicznych miejscowości, przyjezdni ze Skarżyska, Tomaszowa Maz., a nawet Łodzi. Wędrowały rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie pod opieką nauczycielki Beaty Kołodziejczyk. Trasa marszu powiodła uczestników z Ogródka Jordanowskiego w Końskich, przez Rogów w lasy koneckie, którymi przez dukty i ścieżki biegnące na wschód od miasta wszyscy dotarli do mety zlokalizowanej w plenerze: na placu przy Szkole Podstawowej w Pomykowie. Słoneczny dzień i piękna jesienna jeszcze przyroda spodobała się piechurom, jednak nikt się nie ociągał i wszyscy punktualnie zameldowali się na mecie. Pod wiatą, przy banerze, można było odebrać imienny certyfikat i wylosować drobny upominek, a przy ognisku upiec ulubiony smakołyk.

 

Serdeczne podziękowania dla Zbigniewa Gontka, Lucyny Milczuszek, Jolanty Weber, Magdaleny Weber i Anny Ziółkowskiej, dzięki którym rajd przebiegł bardzo sprawnie.

 

 

Ostatnio dodane zdjęcia

Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem