Gala Superpiechura
Tegoroczna gala wręczenia statuetek Superpiechur Świętokrzyski odbyła się tuż po zakończeniu XXII Rajdu Niepodległości, w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli. Spotkanie uświetniła obecność Jacka Kowalczyka - dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu... Czytaj dalej
Deszcz odznak na Rajdzie Niepodległości
Bardzo się cieszymy, że aż  460 osób zdecydowało się wędrować trasą tegorocznego Rajdu Niepodległości. Tego dnia było turystycznie, patriotycznie, a na koniec bardzo uroczyście. Czytaj dalej
Konecka Setka z wyśmienitą pogodą
Z roku na rok przybywa nam uczestników Koneckiej Setki. Ciekawe, co sprawia, że supermaratończycy decydują się na przyjazd do Sielpi: formuła imprezy, klimat miejsca czy tylko i aż konieczność wydreptania kolekcji kilometrów do tytułu Superpiechur Świętokrzyski? Czytaj dalej
Wycieczka Doliną Kamiennej
W ostatnią sobotę czerwca mieliśmy przyjemność zorganizować krajoznawczą wycieczkę autokarową łączącą najcenniejsze kulturowo i historycznie miejsca położone w dolinie rzeki Kamiennej.  Czytaj dalej
XXVI Konecki Maraton Pieszy z rekordami
Przygotowań do tegorocznej edycji Koneckiego Maratonu Pieszego mieliśmy nie mało. Zapowiadały się i spełniły wszelkie rekordy. Czytaj dalej
prev
next

Mrozy nikomu nie straszne

6-03-2018 11:55

Drżeliśmy o dobrą pogodę na sobotni XLIII Rajd Bab i słusznie, bo aura nie poskąpiła mroźnej, choć słonecznej atmosfery.

Nie odstraszyła jednak stałych i chętnych do udziału miłośników pieszych wędrówek. Tuż po weryfikacji okazało się, że na stracie stanęło blisko 250 uczestników podzielonych na 54 drużyny!

 

Udziału nie odmówili sobie piechurzy z Końskich i okolic, dzielna młodzież ze szkół oraz liczni przyjezdni ze Skarżyska Kamiennej, Białaczowa, Żarnowa, Drzewicy, Piotrkowa Trybunalskiego, Wolicy czy nawet Warszawy. Szkoły godnie reprezentowała młodzież pod opieką nauczycieli i rodziców. A byli to reprezentanci ze: Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich pod opieką Małgorzaty Knez, Szkoły Podstawowej w Białaczowie pod opieką Marzanny Paduszyńskiej i Joanny Świątek, Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej pod opieką Elżbiety Zając i Małgorzaty Leśniewskiej, Gimnazjum w Białaczowie pod opieką Eweliny Stasiak i Magdaleny Szołowskiej, wędrował też Krasnoludkowy Ród pod opieką Marii Kozłowskiej z Krasnej.

 

Dzień rozpoczęliśmy od spotkania organizacyjnego i wymarszu części organizatorów na punkty kontrolne, na których zaplanowano konkurencje sprawnościowe i łamigłówki umysłowe. Wczesnym rankiem na swoje stanowiska wyruszyli: Lech Stachura, Paweł Wilk, Beata Wilk, Martyna Wilk, Anna Męcina, Ada Dębowska, Adrian Bodasiński, Oliwia Dulewicz, Karolina Borowiec, Aleksandra Kaniowska, Julia Kowalska, Małgorzata Mączka, Mikołaj Salata, Wojciech Ziołkowski, Katarzyna Sorn, Rafał Dulewicz, Bogdan Kozubski, Włodzimierz Wojciechowski, Monika Pasek i Daniel Rąbalski.

W biurze zaś dokonywaliśmy weryfikacji wszystkich uczestników. Nad tym zajęciem czuwały kolejno: Lucyna Jakubowska - prezes KTA PASAT, Magdalena Weber i Anna Ziółkowska - także przedstawicielki zarządu z Klubu PASAT, Zdzisława Król i Izabela Patynowska oraz Weronika Szyszka. Każdy uczestnik rajdu otrzymywał duży, pamiątkowy znaczek rajdowy oraz porcję kiełbaski do ogniska. Przed wyruszeniem na trasę drużyny wypełniały dzienniczki rajdowe, z którymi wędrowały, aż do mety. Punktualnie o godz. 9.30 uczestnicy wyruszyli w kierunku Starego Młyna, gdzie tuż przy przystanku PKS czekał na nich punkt z krzyżówkami do rozwiązania. Dalej niebieskim szlakiem przez las drużyny wędrowały zmagając się ze skakankami i rzutami do celu, a także grą w kości. Przez Baryczą czekały ich znów rzuty do celu, losowanie piłek i gra w karty, a tuż przed metą jeszcze odgadywanie postaci bajkowych. Za wszystkimi podążał Zbigniew Gontek - sędzia główny, który nadzorował działalność punktów kontrolnych i sprawdzał poprawność wypełnionych krzyżówek.

 

Ognisko zapłonęło przy Wiejskim Domu Kultury w Kornicy, w którym czekaliśmy na wszystkich wspólnie z dyrektorką jednostki Panią Małgorzatą Pasek. Tu znów Lucyna Jakubowska i Iza Patynowska czuwały nad rejestracją przychodzących drużyn, Anna Ziółkowska i Weronika Szyszka liczyły punkty i wyłaniały zwycięską dziesiątkę drużyn, zaś Magdalena Weber i Wojciech Pasek czuwali nad przygotowaniem uroczystego podsumowania rajdu. Przy ognisku zaś czuwali Beata Salata i Lech Stachura. 

 

Punktualnie o godz. 14.30 rozpoczęliśmy uroczyste podsumowanie XLIII Rajdu Bab. Przed ogłoszeniem zwycięzców wręczyliśmy odznakę Turysta Ziemi Koneckiej w stopniu brązowym mieszkance Skarżyska-Kamiennej - Katarzynie Biber, a także pamiątkowe dyplomy dla szkół i instytucji obecnych na rajdzie. Klasyfikacja ostateczna przedstawiła się następująco:

1 miejsce - drużyna Sześć żywiołów ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie
2 miejsce - drużyna Gang Kołbionki z Gimnazjum w Białaczowie
3 miejsce - drużyna KTW Baba ze Skarżyska Kamiennej
4 miejsce - drużyna Biedroneczki z Uniwersytety Trzeciego Wieku z Końskich
5 miejsce - drużyna Olasie ze Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej
6 miejsce - drużyna Wataha z Końskich
7 miejsce - drużyna Janki z Peteteku ze Skarżyska Kamiennej
8 miejsce - drużyna Fafuty z Żarnowa
9 miejsce - drużyna Juniorzy z Madagaskaru ze Skarżyska Kamiennej
10 miejsce - drużyna STOK 

 

Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe i publikacje turystyczne. Drużyny okazjonalnie przyozdobione drewniane łyżki. Trzy najlepsze miejsca odebrały medale, zaś członkowie zwycięskiej drużyny także puchary. Tradycyjnie wyłoniliśmy również MISS Rajdu, którą została Joanna Grzegorczyk ze Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej. Wróciła do domu z wielką maskotką.

Dziękujemy uczestnikom za udział i wspaniałą zabawę na rajdzie. Zaangażowanym członkom i sympatykom oddziału - za wytrwałość na punktach kontrolnych i niebywałą odporność na mróz.

Do zobaczenia na kolejnych edycjach Rajdu Bab! :) 

 

Galeria zdjęć - fot. Marzena Kądziela i Daniel Rąbalski

  

Ostatnio dodane zdjęcia

Doliną Kamienne...
Doliną Kamienne...
Doliną Kamienne...
Doliną Kamienne...
Doliną Kamienne...
Doliną Kamienne...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem