Rajd Mikołajkowy bardzo udany!

15-12-2015 9:18

 Wyprawę na Rajd Mikołajkowy zaliczamy do niezwykle udanych! Dopisali uczestnicy i pogoda, która rozpieszczała wszystkich słońcem! Organizatorzy rajdu z zaprzyjaźnionego Oddziału PTTK w Skarżysku-Kamiennej nie wypuścili też nikogo bez podarunku od Świętego Mikołaja, ale po kolei ;-)

Zgłoszeni wcześniej mieszkańcy Końskich oraz członkowie Klubu Turystyki Aktywnej PASAT zebrali się na przystanku przy ul. ks. Granata, gdzie punktualnie o godz. 8.00 podjechał wynajęty przez oddział autokar. W drodze do Skarżyska-Kamiennej zatrzymaliśmy się na chwilkę w Stąporkowie, aby zabrać silną grupę młodzieży ze Szkoły w Krasnej i już w pełnym, 35-osobowym składzie podjechaliśmy pod siedzibę Oddziału PTTK w Skarżysku-Kam. Po pobraniu znaczków rajdowych i przemówieniu prezesa Jana Włodarczyka wszyscy wyruszyli na trasę rajdu, która wiodła początkowo ulicami Skarżyska, następnie w okolicach Zalewu Bernatka, przez Bukową Górę do siedziby Nadleśnictwa Skarżysko-Kam. Tam na piechurów czekała pyszna kawa i ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Urokliwe otoczenie sprzyjało szczególnie najmłodszym uczestnikom rajdu. Przy ognisku Mikołaj częstował słodkimi czekoladkami oraz rozdawał drobne, turystyczne upominki. Po posiłku wróciliśmy szczęśliwie do Końskich.

 

To była ostatnia wycieczka organizowana przez konecki Oddział PTTK w Końskich w 2015 r. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz zapoznania się z kalendarzem wydarzeń na przyszły rok. Imprezy turystyki kwalifikowanej czekają!