Zmarła Marzenna Kwietniewska-Cisak
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 maja 2024 roku w wieku 79 lat zmarła Marzenna Kwietniewska-Cisak. Czytaj dalej
Pogodna Nocna Majówka
Tegoroczna Nocna Majówka zaskoczyła liczną frekwencją! Czytaj dalej
Zapraszamy na KMP
Zapraszamy na kolejną edycję Koneckiego Maratonu Pieszego. Czytaj dalej
Przedłużamy zapisy na Marsz po Puchar
Przedłużamy termin zgłoszeń na Marsz po Puchar do 11 maja br. Związane jest to z rozpowszechnianym w przestrzeni publicznej pismem powołującym się na Kapitułę Superpiechura, Czytaj dalej
Spacer historyczny i kampania Wyślij Kartkę
W dniu 3 maja br. zaprosiliśmy na 5. edycję Spaceru historycznego w nieco zmienionej odsłonie. Czytaj dalej
prev
next

Zapraszamy na konferencję

14-11-2023 19:15

Ziemia Konecka w dobie rewolucji przemysłowej XX wieku - zapraszamy na konferencję naukową, która odbędzie się w dniu 25 listopada 2023 r. 


Muzeum Regionalne PTTK oraz Komisja Opieki nad Zabytkami działająca przy koneckim Oddziale PTTK zapraszają na Konferencję Naukową pt. „Ziemia Konecka w dobie rewolucji przemysłowej XX wieku”. Przewidziane jest wygłoszenie 12 referatów. W charakterze prelegentów wystąpią historycy i regionaliści, których zadaniem będzie przybliżenie walorów, historii i dorobku gospodarczego Ziemi Koneckiej na tle Polski i regionu świętokrzyskiego, z uwzględnieniem Centralnego Okręgu Przemysłowego. Konferencji towarzyszyć będą: wystawa prac malarskich Katarzyny Sorn, która obchodzi 35 -lecie pracy twórczej, wystawa dokumentów i przedmiotów związanych z przemianami społeczno gospodarczymi regionu oraz pokaz prac laureatów konkursu plastycznego na projekt znaczka i kartki pocztowej z okazji 275 rocznicy uzyskania przez Końskie praw miejskich.


Wydarzenie to objęli swoim patronatem: Zbigniew Koniusz - Wojewoda Świętokrzyski, Andrzej Bętkowski - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Jerzy Kapłon - prezes Zarządu Głównego PTTK oraz Krzysztof Obratański - Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Wojciechem Paskiem UMiG w Końskich, Oddział PTTK w Końskich ul. Partyzantów 1, zachodnie skrzydło pałacowe, pok. nr 3, tel. 665 120 308.

 

Plakat wydarzenia - kliknij i drukuj

Zaproszenie z programem - kliknij i drukuj

Ostatnio dodane zdjęcia

Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem